Leden 2017

Madness: Redemption - 29.část

31. ledna 2017 v 13:26 Stories
Sbohem internete....uvidíme se až za měsíc. Při troše štěstí...
Snažím se moc nepolevovat v psaní Madness, protože mě to zatím hrozně baví. Ale s posledním článkem, co jsem napsala asi chápete, proč s tím mám tak trochu problémy.

Dnešní část trochu delší. S trochou štěstí vydám další zítra.


Vysvětlení, současná situace a pravda, co se děje

24. ledna 2017 v 19:10 My Boring Life
Vítejte u článku, který bude zase po takové dlouhé době delší. Nebude to konečně žádná povídka, protože to už tenhle blog neobsahuje nic než právě to, ale nebude to ani článek o sériovém vrahovi, ani vyloženě úvaha nebo postup výroby panenky. Pokud nemáte chuť na dlouhé čtení, tak mě to mrzí, ale to vás po odkliknutí tohoto článku bude čekat. Ovšem pokud se tak stane, dozvíte se v něm třeba, proč nechodím na vaše blogy tak jako dříve a proč neodpovídám častěji a nepíšu častěji. A celkově, co se vlastně děje v mém životě posledních několik měsíců.


Panenka Ruvik - změna plánu a první kroky a selhání

17. ledna 2017 v 18:00 Art
Uvažuji o tom, že tuhle rubriku přejmenuji a nebudu sem přidávat pouze kresby, ale tak celkově mojí tvorbu a cokoliv společného s ní.

Tenhle týden byl tak psychicky náročný. Testy a učení na písemky pro mě není až tak složitá psychická záležitost, ale spíše zásadní rozhodnutí v osobním životě a smíření se s faktem, že nedokážu být s někým ve vztahu.
O tom ale opravdu mluvit nebudu.

Jak jsem psala ještě v prosinci, chystám se dělat panenku Ruvika. Už jsem dokonce udělala nákresy, jak jste viděli a došlo na první a naprosto selhaný pokus udělat hrudník. Nakonec jsem se rozhodla pro pár změn a původní nákresy šly k šípku.


Už předtím jsem se snažila najít BJD panenku, podle které bych Ruvikův obličej dělala. Trvalo mi to opravdu dlouho, ale našla jsem dokonalost jménem Arvid. Musela jsem překonat nutkání si jí prostě koupit, i přestože by mě to vyšlo minimálně na 6 000.
Jak jsem výše zmínila, první zkouška modelace se mi nepovedla a to proto, že jsem na to prostě šla špatně. Pak přišli i problémy s tím, že můj pracovní postup je možná nevyhovující, ale to se spravilo. Nicméně mi nějak došlo, že dělat úplně pohyblivého Ruvika se mi nechce. Vyloučila jsem tedy možnost pohybu chodidel a hrudníku, ale to nebyla zcela jediná změna, kterou jsem chtěla. Rozhodla jsem se, že ruvika udělám ještě většího.
Z původního návrhu výšky cca 40 cm se vyklubalo 70.

Úplně přesný nákres těla jsem neudělala zatím, protože jsem chtěla začít nejprve hlavou, která bude zároveň nejsložitější a zároveň díky ní potom dotvořím celé tělo. A hned včera jsem už začala.

Jako základ jsem si udělala menší model hlavy z alobalu a dala ho na dřevěnnou tyčku. Na ten jsem potom nanesla patřičnou vrstvu hmoty a začala tvařovat obličej. Udělala jsem nos...trvalo mi to opravdu dlouho. Dokonce přišli i myšlenky, že jsem zvolila špatnou hmotu, ale za zkoušku nic nedám.
Nastal ale menší problém s ústy. Je opravdu těžké je udělat a zatím se to Ruvikovi moc nepodobá. Taky jsem přemýšlela i o tom, že tenhle prozatímní model nechám předpéct a pak budu pokračovat, ale nevím na kolik a jak dlouho a jestli se náhodou při dalším pečení s hmotou nestane třeba to, že se spálí.

Každopádně to jsou první kroky mojí tvorby. Jsem nervozní z každého kroku co udělám, protože mám strach, že to nevyjde a že se to třeba správně neupeče nebo kloubový model nevyjde. Nehodlám to ale vzdávat.

Hned po víceméně "dokončení" hlavy jsem zjistila ale, že je moc široká a pokoušela se ji zúžit. To jsem se však dostala až k vstvě alobalu a musela začít úplně odznova. Můj plán je tedy takový, že si přes víkend udělám přesný nákres hlavy jak zpříma tak z profilu a podle toho to zkusím znovu.

Madness: Redemption - 27.část

17. ledna 2017 v 13:26 Stories
Takže internet nás pěkně vypekl a vypojili nám ho o dost dřív. Bezva...skvělý...
I přesto si dávám práci a vydávám další část ve škole ve studovně. Když se mi to podaří, vydám zítra další a chci sem hodit ještě nějaký článek.
V pátek budu zase plně zde!

Mezitím na komentáře, na které jsem prozatím neodpověděla, vzkazuji vám většině, moc díky :)


Madness: Redemption - 26. část

9. ledna 2017 v 22:47 Stories
Tahle kapitola je ještě kratší než snad ty předchozí, ale je to takové spojení v příběhu. Ty další budou už delší, ale nejsem si bohužel jistá, jestli se mi povede vydávat tento týden, už jen proto, protože máme hromadu písemek.
I přesto, pěkné čtení a snad se líbí...

Madness: Redemption - 25.část

7. ledna 2017 v 21:50 Stories
,,Ruvik fičí, je to v píči!"
- evil spirit 2017


Do you remember my dad?

7. ledna 2017 v 10:54 Stories
Je to těžce dlouho, co jsem se kdy pokoušela nakreslit komix, abych s tím potom sekla.
Proto to nevypadá třeba až tak dobře, ale hlavní myšlenku to přeci jen nese....