Květen 2016

The New Order - 7.část

30. května 2016 v 0:16 Stories
Tenhle týden byl tak neskutečně vysilující! A ještě mě toho tolik čeká...
Krucinál, měla bych si fakt lépe organizovat čas.The White Rook - 6. část

25. května 2016 v 16:29 Stories
Tenhle týden toho mám hodně. Testy, zkoušení a podobně, a proto nestíhám moc psát.
Tímto se omlouvám a rychle vám přidávám další část alespoň TWR, protože na psaní tohohle mám zrovna náladu.
TNO ale nepadá...jen potřebuji najít chvíli čas a náladu ji psát.

Dále jsem něco chtěla zmínit okrajově ohledně filmu AC.
Zjistila jsem, že tam bude zbraň, kterou jsem vymyslela do TWR.....já myslela, že odpadnu....Kurzel mi vzal nápad! Hajzlové!
A zároveň jsem zase vytušila přitomnost jedné postavy.
Bude vychovávaná templáři, ale uvnitř bude asasín....
Boom!!The White Rook - 5. část

22. května 2016 v 12:36 Stories
Tento díl bych velice ráda věnovala Robině.

Díky za to, že čteš můj blog, mé povídky a kecy...že snášíš ty moje výbuchy a že i přes můj stále rostoucí nihilismus tu jsi.
Všechno nejlepší, ty hovado jedno!

A tím bych ještě jednou chtěla popřát i Gelli...


The White Rook - 4. část

21. května 2016 v 1:00 Stories
Aydee??
Jaktože nespíš??!Assassin´s Creed vs Transformers

17. května 2016 v 20:46 Considerations
Tohle nebude ani tak porovnávací článek jako spíše něco o tom, jak je na tom jejich filmování a jaký na to mám názor.

Takže začneme u Assassin´s Creed, jehož oznam jakožto filmu už všichni víme.
Vím, co se stane v prvních dvaceti minutách filmu, ale pokusím se tu nic nevyspoilerovat.


Callum Lynch je odsouzen k trestu smrti kvůli vraždě, kterou spáchal v baru. Údajně holýma rukama, ale to si nejsem jistá. Jeho poslední minuty jsou sečtené a poslední slova, která vyřkne jsou ,,Vyřiďte mému otci, že se setkáme v pekle".
Callum se ale náhle probouzí v organizaci jménem Abstergo, čistě templářská organizace, která chce jedno. Jeho minulost...spojení s jeho předkem.
A dál už je nám asi jasné, jak to bude.


Callumovým předkem je Aquilar, asasín z 15. století ze Španělska, který je členem bratrstva spolu s jeho parťačkou Marií.


Teď bych to ale chtěla tak nějak rozebrat hezky od začátku.

Nejvíce mě asi na tomhle filmu zajímalo, jestli v něm bude nějaké spojení s herní sérií. Nakonec se ukázalo, že spojení s nimi nebude žádné, což je naopak dobře. Zároveň se ale režisér Justin Kurzel rozhodl ve filmu i pro pár menších úprav.
Například Animus...
Animus z her známe jako lehátko, které umožní člověku jeho "spojení s předkem", virtuální realitu a nebo v dalších dílech herní série pouze sedí v Abstergu u přístroje velice podobného počítači.


Ve filmu ale Animus vypadá úplně jinak.
Ze začátku, když jsem to viděla to byl pro mě lehce šok. Přišlo mi to divný, ale nakonec se mi to začalo docela líbit. Justin Kurzel chtěl udělat něco jiného hlavně, aby film od her trochu odlišil a aby to nevypadalo jako z filmu Matrix.
Nevypadá to vůbec špatně a jsem tedy zvědavá, jak to bude vypadat ve filmu. Samozřejmě si myslím, že si Ubisoft neodpustí nějaký ty easter eggi.
Jako například na obrázku tady...v dolním levém rohu je vidět Animus 2.0.


Každý hlavní asasín v každé hře měl nějakou svojí specifickou zbraň. Například Connor luk, Edward dva meče, Jacob kukry apod.
Ve filmu bude něco podobného, ale nejsem si jistá, o jakou zbraň se bude jednat. Je ale potvrzena základní výbava jako dvě čepele (každá na jedno zápěstí), házecí nože, kouřové bomby a tak.

Dokonce je vidět v traileru luk, což někteří značí jako easter egg na Connora.

Co mě ale nejvíce zaujalo byla čepel na Mariině zápěstí. Narozdíl od těch běžných je tahle rozdělená na dvě. Vypadá to zajímavě a vypadá to i na typickou čepel pro film, jako byla každá unikátní ve hrách.


Z traileru je krátký záběr vystavených čepelí a hned je poznat další easter egg na hry.


Teď bych se ale ráda zkusila věnovat něčemu, co vás bude zajímat víc a to, kdo bude ve filmu hrát.

Calluma Lynche si zahraje Michael Fassbender. Sám hrál Assassin´s Creed a řekl, že se mu hra líbí a sám byl z téhle role a z celého filmu nadšený.

První, koho Callum po svém probuzení spatří je Sophia Rikkin, kterou si zahraje Marion Costillard.


Marii, Aquilarovu parťačku bude hrát Ariane Labed. Pokud jde o dvojici samotnou, tak déle v bratrstvu je Maria a ta Aquilara hodně naučila. Ovšem jejich "rozhovory" a domlouvání, jak jsem se dočetla, je založeno trochu spíše na signálech, pohledech a ne na mluvě úplně takové.
To je ale u asasínů docela normální věc...


No a další zajímavou postavou bude ředitel Absterga, kterého ztvární Jeremy Irons. Ten byl ale na jednom záběru filmu a pokud jsou mé informace správné, je to otec Sophie.


V traileru a všech informací, co jsem nashromáždila se dá ale najít hodně detailů a skrytých záležitostí, ale to bych vám musela vysvětlit úplně komplet Assassin´s Creed, jehož kořeny sahají až do samotného Ráje k Adamovi a Evě. To ovšem nejde, takže některé, ovšem pro vás nepodstatné, věci si nechám hezky pro sebe.

Další zajímavosti týkající se filmu jsou takové, že opět půjde o Úlomek ráje. A co jsem tak koukala, vypadá to na Jablko. Ale kdo ví?
Byla tu Observatoř, roucho, náhrdelník, žezlo....

Ve filmu by se měl objevit i muž, jehož předek je Baptiste z AC 3. (pokud nekecám)

Dále je zřejmé, že většina filmu se bude odehrávat v současnosti než v simulaci. Tohle bude dost velká změna a trochu se obávám, protože na předky to vázalo vždycky nejvíce a současný svět byl takový vedlejší...tedy pro většinu fanoušků a celkově hráčů.

Zde je tedy trailer...
Věc, která mě na něm zklamala byla ta, že hudba v pozadí je příšerná a scéna asasinace, kde Marie "probodne" dva vojáky byla.....hrozná.
Nevypadalo to vůbec jako asasinace.
A nejsem si tak úplně jistá, jestli ve filmu budou nějaké další scény se skákáním do sena, protože někde jsem se dočetla, že to tak nevypadá.

Nezbývá, než čekat...

Do kin se má film dostat 21. prosince 2016.
Itálie oznámila premiéru 5. ledna 2017, takže je ve hvězdách, kdy bude premiéra u nás.
A nyní přejdu k něčemu úúúúplně novému, co jsem se dozvěděla dnes a pohnulo to se mnou víc, než jsem čekala.
Transformers....
Čtvrtým dílem šla tahle "série" do hrobu. Příběh byl k ničemu...To ale neznamená, že nebude 5. díl, se kterým jsem počítala a dnes se konečně objevil první náznak.

Jediné, co v tomhle krátkém traileru můžete vidět je tvář Optima Prima a měsíc, kdy se na filmu začne pracovat. Tedy příští měsíc.

Trailer se mi sem nepovedlo hodit, ale nic v něm nebylo. Měl několik vteřin a byl v něm jen datum, název a tohle...


A k tomu se nyní dostávám...

Většina lidí už to vzdali. Nevěří tomu, že by mělo smysl natáčet nějaké další díly, protože tím posledním to prostě podělali.
Jenže i kdyby to posrali sebevíc, já se na to vždycky podívám a vždycky budu natěšená. Nemůžu si pomoct....Nejde to....Vím, že ten poslední byla kravina, ale vždycky budu čekat na další díly.

Teď ale k tomu obrázku...
Hlavní autobot Optimus Prime...co jiného, že, ale všimnula jsem si něčeho nového.

Zmínilo se, že v 5. díle se objeví Unicron. Jeho nemůžu tak úplně popsat, protože si sama nejsem pořádně jistá, kde se tady vzal. Jediné co mohu říct je to, že to je fakt drsná a nejvyšší svině a to nejen výškově, ale celkově komplet ze všech autobotů a deceptikonů.
Pokud nevíte, tak je animovaný seriál Transformers, kterej jsem....ano....ehm....viděla....nemohla jsem si pomoct, ale to je vedlejší!

Optimus má vždycky modře zářící oči. Důvodem je energon, který je pro autoboty a deceptikony jako palivo. V seriálu má Megatron, vůdce deceptikonů, fialové oči a to proto, protože v něm koluje temný energon, neboli "krev Unicrona" a měl s ním jakési spojení.
No a když se podíváme na obrázek výše....Optimus má fialové oči....

Je možné, že to s tím nějak souvisí?
Je vůbec možné, aby v Optimovi nakonec koloval temný energon?
To mě na tom asi vyhecovalo nejvíc.
Teď budu jen doufat, že to vyjde....Prosím...

A před pár minutami se na oficiální FB stránce objevila fotografie Joshe Duhamela, jako Poručíka Lennoxe, která hrál ve všech dílech kromě posledního.
Vypadá to, že se v 5. díle objeví....
To jen zvyšuje naději, že ten film bude za něco stát. Protože Lennox byl vynikající postava.


The White Rook - 3. část

15. května 2016 v 23:43 Stories
Za celý týden jsem nepřidala jedinou část k jakémukoliv příběhu...Ani další článek o seriovém vrahovi.
Moc mě to mrzí, ale v průběhu týdne jsem byla nemocná a včera jsem se vrátila někdy kolem půl jedenácté a byla jsem naprosto vysílená.
Jsem teď vysílená snad ze všeho...
Takže dnes dávám alespoň TWR a zítra se mi snad povede sem hodit i TNO.Nic nevidím

13. května 2016 v 21:15 Considerations
Tohle je tak zčásti téma, které by mělo patřit spíše do rubriky My boring life, ale vzhledem k tomu, že tady hodně uvažuji a přemýšlím nad současnou mou situací, tak to přidávám do úvah.

Dneska je jak jinak pátek 13., ale bohužel jediný v tomto roce a nemohu ho slavit tak jak bych chtěla. K tomu se mnou pluje od rána nejistota, špatná nálada a tak trochu depka. Nic moc se mi nedařilo a už jsem tenhle den chtěla mít za sebou a připravit se psychicky na to, že zítra bude peklo.
Někdy kolem sedmé hodiny mi volal Brutus, jestli se nechci jít projít. Souhlasila jsem a tak jsme si dali sraz a já našla Bruta, jak sedí v trávě a plete věnečky.
Udělali jsme naši obvyklou trasu, mluvili o tom, co se dělo, co plánujeme a tak podobně. Přitom Brutus cestou obdivoval všude kolem tu zeleň, příjemné počasí, pomalu zapadající slunce a tmavě modrou oblohu.

Po chvíli, co takhle básnil jsem si uvědomila, že nic z toho, co popisoval mě nenadchlo. Ani trochu. Nedokázala jsem vnímat krásnou oblohu, vítr a zeleň kolem. Já jsem prostě neviděla nic. Šla jsem jenom, štítila se sluníčka a jenom poslouchala.
Tím jsme se dostali i k podobné debatě...

Stále víc se chýlím k pesimismu. Brutus mi jasně řekl, že i on prostě takhle mýval depresivní nálady, ale že se naučil dívat se na všechno optimisticky. Ono je to možná snadné takhle říct, ale mě to nejde. Řekla jsem si, že budu optimista, ale ono to prostě nejde.
Podle toho, co jsme dneska rozebírali se došlo k závěru, že člověk, který nevidí nic krásného na světě, tak nemá důvod k tomu vůbec žít. Že možná někteří lidé ani jen ještě nevědí, že jejich život nemá smysl. Že skutečně jsou lidi, kteří ten smysl nenajdou a nemohou ho najít a zkrátka se nedá nic dělat....že je pro ně snažší to ukončit.


Přesně nějak takhle to cítím už asi....měsíc...Stále méně vidím na tomhle světě hezké věci. Oproti dřívějšku jsem ráda, když spím, zalezu pod peřinu a nechci vylézt. Nevidím důvod k tomu, co dělám...nevidím v tom smysl. Proč dělám tohle, když to je stejně k ničemu? Proč se tak snažím?
Pomalu se dostávám k tomu, proč vlastně ráno vstávám? Jaký to má smysl vůbec ještě vylézt?

Proto se snažím najít něco, nějakou věc nebo činnost, která by mi zvedla náladu, která by mi ukázala něco hezkého a donutila mě chovat se a vidět věci optimisticky.
Řeknu si, co všechno udělám, že nebudu mrhat časem, ale nakonec skončím přemýšlením o věcech, co by se stali kdyby....nebo prostě nepřemýšlím...jenom spím, nemůžu a nechci dělat nic, protože to podle mě je jedno a nemá to smysl.

Když člověk nic hezkého nevidí, nedokáže to hezké vnímat a vidí jenom to zlé, tak nemá vůbec důvod ani smysl pro něco žít....

Občanská válka v Číně

7. května 2016 v 7:56 My Boring Life
Včera jsem nebyla schopná tenhle článek napsat, protože jsem se vrátila někdy kolem jedenácté večer a po příchodu k sobě do pokoje jsem odpadla.

Začnu a nebudu to protahovat.
Prostě a jednoduše byl včera pátek a rozhodli jsme se že já, Brutus a Hnusus půjdeme na Civil war, ovšem Brutus byl toho názoru, že by bylo super jít předtím ještě na čínu.

Takže po návratu ze školy jsem tak hodinu počkala, protože Brutus byl podle mých výpočtů ještě někde v tahu a pak už byl jen oznámen sraz u Hnususe. Započala velká debata...která byla plná neskutečných píčovin, především rozebírání Andrease Bergha jako naší matky....Ano, asi si říkáte, že to už prostě není možné, abychom dělali takovvéhle kraviny, ale říkám vám jednu věc, která to vysvětlí....Motherzone. A tenhle obrázek....je úžasnej :D Perfektně vystihující tuto situaci...


The White Rook - 2. část

5. května 2016 v 21:59 Stories
Potřebuji buď nové kvalitnější kafe obsahující více kofeinu, hromadu prášků proti nespavosti nebo nový smysl života...